ННІ «Інститут геології» Київського національного університету імені Тараса Шевченка розпочав активну участь у міжнародному науковому проєкті LOC3G (Localization in Geomaterials across Scales and Geophysics, Geohazards, Geoengineering). В період з січня по лютий 2025 р. в рамках цього проєкту відбулося перше тривале відрядження співробітників ННІ «Інститут геології» до партнерського університету BOKU, що стало важливим етапом у налагоджені співпраці та обміном досвідом.
Проєкт LOC3G є масштабною ініціативою, яка об’єднує вісім основних партнерів, серед яких провідні університети та наукові установи Європи та світу, а також вісім асоційованих партнерів з України, Великої Британії, США, Австралії, Китаю, Казахстану, В'єтнаму, Болівії та Непалу. Головним бенефіціаром проєкту виступає Інститут Геоінженерії BOKU (Universität für Bodenkultur Wien, Австрія). А координатором проєкту від Київського національного університету імені Тараса Шевченка є проф., д.геол.н Олена ІВАНІК.
Головною метою LOC3G є розвиток та поширення знань у сфері багатомасштабного та багатофізичного моделювання процесів локалізації в геоматеріалах (ґрунтах та гірських породах). Проєкт спрямований на створення передових прогнозних моделей для дослідження геофізичних явищ, геонебезпек та геоінженерних процесів. LOC3G об'єднує різнопрофільних фахівців у сфері лабораторних досліджень, чисельного моделювання, геологічних обстежень, а також практичного застосування, включаючи зберігання CO₂, використання георесурсів та енергетичних технологій.
Під час даного відрядження наші науковці: проф., д-р. геол. н. Сергій ВИЖВА, к.гел.н. Дмитро КРАВЧЕНКО, д.геол.н. Олександр ШАБАТУРА та к.геол.н. Катерина ГАДЯЦЬКА мали змогу провести семінар та взяти участь у ключових дискусіях, ознайомитися із сучасною лабораторією інституту геоінженерії та провідними методами досліджень, обговорити подальші напрями спільної роботи в рамках LOC3G, обмінятися досвідом та розширити наукові інтереси. Такі поїздки сприятимуть підвищенню кваліфікації співробітників, зміцненню міжнародної співпраці та інтеграції української наукової спільноти у світову дослідницьку мережу.
Наступні етапи реалізації проєкту передбачають проведення нових наукових обмінів, стажувань та спільних досліджень. Вже наприкінці березня цього року пройде Докторська школа на базі університету BOKU у Відні, у якому візьмуть активну участь співробітники та аспіранти ННІ «Інститут геології».
Висловлюємо щиру подяку проф. Вей Ву та його співробітникам за підтримку та зміцнення наукової співпраці.