Список дисциплін, які викладає кафедра
Спеціальність № 103 «Науки про Землю»/ ОП «Управління та екологія водних ресурсів» Вибіркова навчальна дисципліна:
- Бальнеологічне та рекреаційне значення підземних вод
Спеціальність № 103 «Науки про Землю»/ ОП «Гідрогеологія» Вибіркова навчальна дисципліна:
- Основи гідрогеології, інженерної та екологічної геології
Спеціальність № 103 «Науки про Землю»/ спеціальність № 193 «Геодезія та землеустрій»/ ОР «бакалавр», ОП «Геологія та менеджмент надрокористування»: Обов’язкові навчальні дисципліни:
- Основи гідрогеології, інженерної та екологічної геології (комплексна дисципліна);
Для вибіркового блоку "Гідрогеологія та інженерна геологія" :
- Динаміка підземних вод,
- Хімічний аналіз води,
- Ґрунтознавство,
- Нормативне та методичне забезпечення гідрогеологічних та інженерно-геологічних досліджень (комплексна дисципліна),
- Гідрогеологія родовищ корисних копалин,
- Механіка ґрунтів,
- Регіональна гідрогеологія,
- Оцінка запасів підземних вод,
- Гідрогеологічне та інженерно-геологічне моделювання,
- Регіональна інженерна геологія
Вибір з переліку (студент обирає дві дисципліни з переліку дисциплін)
- Гідрогеологія нафтових і газових родовищ ;
- Основи переносу вологи в зоні аерації
Спеціальність № 103 «Науки про Землю»/ ОР «Магістр» ОП «Гідрогеологія»:
Обов’язкові навчальні дисципліни:
- Гідрогеологічні та інженерно-геологічні аспекти оцінювання екологічних ризиків,
- Планування та аналіз наукового експерименту,
- Просторовий аналіз та моделювання гідрогеологічних та інженерно-геологічних процесів на основі ГІС,
- Меліоративна гідрогеологія,
- Наслідки впливу розробки вуглеводнів на гідросферу,
- PetroleumDepositsHydrogeology (Гідрогеологія родовищ нафти та газу),
Вибіркові навчальні дисципліни:
для блоку дисциплін«Інженерна геологія та техногенна безпека»:
- Спеціальні інженерно-геологічні розрахунки,
- Інженерна геологія урбанізованих територій,
- Науково-дослідницька практика за вибірковим блоком,
- Науково-дослідницький практикум за спеціалізацією.
Вибір з переліку (студент обирає дві дисципліни з переліку дисциплін)
- Медична гідрогеологія,
- Техніко-економічне обґрунтування доцільності розробки родовищ підземних вод
Практична підготовка
Навчальна практика з методів польових досліджень за вибірковим блоком «Гідрогеологія та інженерна геологія»(для студентів ОС «бакалавр») проводиться для студентів 3-го курсу в 6-му семестрі. Умови практики максимально наближені до умов роботи виробничих геологічних організацій, експедицій і партій. Під час цієї практики студенти закріплюють та поглиблюють знання, одержані під час аудиторних занять. А саме, вчяться відбирати зразки порушеної та непорушеної структури, проводити польові гідрогеологічні та інженерно-геологічні роботи (буріння, наливи, зсувні випробування тощо), виконувати польові гідрохімічні дослідження, засвоюють прийоми та методи камеральної обробки польових матеріалів, а також набувають досвіду складання та захисту геологічних звітних матеріалів.
Виробнича практика (для студентів ОС «бакалавр») проводиться для студентів 3-го курсу в 6-му семестрі, після навчальної практики. Під час цієї практики студенти, працюючи у виробничих або наукових установах, поглиблюють та закріплюють теоретичні знання з фахових дисциплін і збирають фактичний матеріал для подальшої підготовки кваліфікаційної роботи бакалавра.
Виробнича практика за спеціалізованим блоком (вибірковий блок «Гідрогеологія та інженерна геологія») (для студентів ОС «бакалавр») проводиться для студентів 4-го курсу в 8-му семестрі, здобувачі освіти
працюють над змістом кваліфікаційної роботи бакалавра та її тематики, збирають додаткові матеріали на підприємстві та у бібліотечних фондах для написання загальної частини кваліфікаційної роботи; аналізують та оброблюють зібраний матеріал. На основі зібраних та опрацьованих матеріалів уточнюють тему кваліфікаційної роботиз призначеним керівником кваліфікаційної роботи.
Переддипломна практика (для студентів ОР «магістр») Проводиться після 2-ого семестру магістратури.
Базами практики можуть бути виробничі та наукові організації, де студенти, працюючи в польових експедиціях чи здійснюючи камеральну або лабораторну обробку зібраного матеріалу, поглиблюють та закріплюють теоретичні знання з фахових дисциплін та збирають фактичний матеріал для подальшої підготовки кваліфікаційної роботи магістра.
Під час практики студент має можливість вивчити технічне оснащення, напрями виробничої та наукової діяльності; визначити актуальні проблеми, що можуть бути предметом наступних поглиблених наукових досліджень.
Науково-дослідницька практика за спеціалізацією (для студентів ОС «магістр») Проводиться у 4-му семестрі. Основна увага приділяється розвитку у здобувачів освіти схильності до наукових досліджень та отриманню практичного досвіду самостійного виконання поставлених завдань. Розглядаються можливі способи та методики вирішення наукових завдань в гідрогеології та інженерної геології. Студенти на прикладі тематики власних кваліфікаційних робіт ознайомлюються з основними методологічними засадами та методами наукових досліджень, що використовуються у світовій практиці. Значна увага приділяється ознайомленню з сучасними методами математичної обробки та інтерпретації інформації. Розглядаються різні форми апробації наукових досліджень та представлення результатів дослідження.
Асистентська практика (для студентів ОР «магістр») Проводиться у 4-му семестрі. Під час цієї практики вони задіяні в проведенні практичних або лабораторних, лекційних занять, де набувають першого досвіду викладацької діяльності. Ознайомлюються з особливостями організації освітнього процесу у ВНЗ, правилами складання освітніх програм, навчальних планів, навчальних програм та робочих програм навчальних дисциплін, а також конспекту лекцій.